Čo robíme?

 

 

 

Konferencie

Počas týchto 5 rokov, ako pracujeme na Balkáne sme zorganizovali mnoho konferencií pre vodcov a duchovných pracovníkov. Pozvaní boli ako rečníci známi a menej známi kazatelia, domáci i zahraniční.

Jedna z konferencií pre vodcov sme zorganizovali na Fružškej Hore v hoteli Elektrovojvodini od 21-24.05.2007. Služobníci, ktorí slúžili na konferencii:

Linda Turner
Pastorka Linda Turnerová: Spolu z manželom Markom žijú v Spojených štátoch, ale mnoho rokov žili ako misionári v rôznych štátoch. Linda slúžila vo viac ako 100 štátoch skrze Svätého Ducha v prorockej službe. Slúžili v misijnom tíme cirkví “Victory Christian Center” v Tulsi, ktorá má viac ako 14 000 členov. Teraz sú pastormi rastúceho zboru, 200 členov, v malom meste v Oklahome.

Bojan Jančić
Pastor Bojan Jančic: Pastor Bojan sa narodil v Sarajeve. Vyrastal v New Yorku, kde prijal Ježiša do svojho života a potom išiel do misijnej školy Rodney Howard Browne´s (posledných 20 rokov Pán používa Rodneyho v rôznych prebudeniach po celej Amerike). Potom Bojan slúžil z misijným tímom v novom zbore Rodney Howard Brownea v Tampe, Florida. Evanjelizáciami na Madison Square Gardene sa Bojan stal zakladateľom rastúceho zboru v Manhattane, New York.

Joel Baker in Serbia
Pastor misionár Joel Baker: Má 22 - ročné skúsenosti, ktoré získal na misii v rôznych krajinách. On a jeho manželka Nikola, slúžili v 12 európskych krajinách. V Anglicku 8 rokov, v Českej republike 10 rokov, a posledné 4 roky sú zapojení do misijnej práce v Bosne a Hercegovine Názov konferencie bol: Rozvoj ducha viery a nová dimenzia pomazania pre službu. Razvijanje duha vere i nova dimenzija pomazanja za službu.

Účastníkov na konferencii bolo 45 bratov a sestier; pastori, duchovní pracovníci a zástupcovia pastorov z Vojvodini, stredného Srbska, južného Srbska, Bosny a Hercegoviny a Chorvátska. Účastníci boli z rôznych cirkvi (Baptistickej, Metodistickej, Evanjelikálno - letničnej a charizmatickej). Pán nás spojil a mocne požehnal cez vyučovanie našich kazateľov o viere, pomazaní pre službu a dôležitosti vyučovania pastorov a ich zborov, o dávaní a financiách.

Na poobedňajších službách účastníci mali spoločne chvály, spoločné modlitby za Balkán a naše národnosti. Mnohí prežili duchovnú obnovu, čerstvé pomazanie a bolo im slúžené duchovnými darmi skrze hosťujúcich služobníkov.

Inšpirovaní Svätým Duchom, účastníci vyzbierali peniaze pre stanovú evanjelizáciu, ktorá sa mala uskutočniť v Osijeku - Chorvátsko (01-03.06.2007) s túžbou, aby veriaci zo Srbska mali účasť na evanjelizovaní Chorvátska a aby Srbsko požehnalo Chorvátsko.

Zábery zo všetkých prednášok, v mp3 a DVD z večerných služieb, si môžete objednať na e mailovej adrese: syloam(zavináč)syloam.org